Studio WIZJO

Aktualizacja AlleWizjo v3.6

Miło jest mi poinformować o kolejnej aktualizacji naszego systemu usprawniającego zarządzanie aukcjami Allegro. W najnowszej wersji dodaliśmy sporo przydatnych funkcjonalności, które są owocem sugestii przesyłanych przez użytkowników systemu. Zachęcam więc wszystkich do wysyłania swoich pomysłów. Wszystkich dokładnie wysłuchujemy, a te najbardziej przydatne dla ogółu chętnie wdrażamy. Przechodząc więc do rzeczy, w najnowszej odsłonie programu dodaliśmy:

1. Możliwość podpinania wielu kont Allegro do jednego systemu AlleWizjo

Część z Was posiada wiele kont Allegro, które związane są z jednym biznesem. Ma to duże uzasadnienie strategiczne, gdyż w ten sposób utrudniamy konkurencji rozeznanie w naszych działaniach. Niestety takie rozwiązanie ma również tę wadę, że im więcej kont posiadamy, tym trudniej jest tym wszystkim zarządzać. Dotychczas trzeba było więc przygotować tyle kopii programu AlleWizjo ile kont na Allegro posiadamy. W najnowszej odsłonie dodaliśmy natomiast nową pozycję w menu, dzięki której wpisując login i hasło można dołączyć nowe konto Allegro. Oprócz tego, obok linku służącego do wylogowania, pojawiła się lista wyboru, która pozwala wybrać, które aukcje chcemy widzieć na liście zamówień. Można więc wybrać widok zamówień ze wszystkich kont lub też z jednego konkretnego.

2. Wybór wyświetlanych kolumn na liście zamówień

W dziale „Konfiguracja” pojawiła się dodatkowa opcja, pozwalająca na wybór kolumn, które mają się wyświetlać na liście zamówień. W zależności od tego co sprzedajesz- różne informacje mogą być dla Ciebie istotne. Można więc w tym miejscu wyłączyć wyświetlanie mniej przydatnych dla nas szczegółów, a włączyć te, które są naprawdę ważne. Poza tym pojawiły się również kolumny, których wcześniej nie było:

 • numer aukcji
 • rachunek (Wyświetla się tu informacja czy użytkownik wybrał opcję „paragon” czy „faktura” w formularzu zamówienia. W przypadku wyboru faktury pokazane są tu dane potrzebne do jej wystawienia)
 • konto (Nazwa konta Allegro, z którego pochodzi dane zamówienie. Włączenie tej kolumny jest przydatne w przypadku gdy do programu podłączone jest kilka kont Allegro)

3. Wyłączanie wysyłania automatycznych powiadomień

W dziale „Konfiguracja” pod każdym z pól służących do wpisania treści automatycznej wiadomości wysyłanej do użytkownika, pojawiła się również opcja wyłączenia wysyłania poszczególnych powiadomień. Jeśli więc z jakiś względów nie chcesz aby Twoi klienci byli automatycznie powiadamiani o zaksięgowaniu ich wpłaty, wysłaniu do nich przedmiotu lub o tym, że dokonali niekompletnej wpłaty, to możesz teraz zrezygnować z tej funkcjonalności.

4. Eksport zamówień do formatu .csv

W dziale „Mailing” pojawiły się dodatkowe pola umożliwiające wyeksportowanie informacji o zamówieniach do formatu .csv. Tego rodzaju plik można później z powodzeniem zaimportować do programu drukującego etykiety przesyłek. Pole zaznaczone na screenie kolorem żółtym umozlwia wyeksportowanie wszystkich informacji, natomiast pole poniżej, zaznaczone na czerwono pozwala wybrać, które informacje chcemy wyeksportowac do pliku.

Zapraszam do testowania nowych funkcji i jak zwykle jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Poniżej można również podzielić się swoimi spostrzeżeniami, a w szczególności zachęcam do podania informacji z jakich programów do drukowania etykiet korzystacie.

Komentarze (2)

 1. Jarek pisze:

  Witam
  Może jeszcze data przy każdym przedmiocie sprzedanym, ja np. mam kupujących co jakiś czas tych samych, różnica w dacie jest.
  Jeden przedmiot kupił 3 a drugi 5, a jeszcze następny 9, a wszystko grupuje się pod jedną datą i tak muszę zaglądać do e maila kiedy dany przedmiot zakupił
  pozdrawiam

Zostaw komentarz

 • (nie będzie publikowany) Prawidłowy format "nazwa@adresstrony.pl"
 • Prawidłowy format "www.adresstrony.pl"
 • Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • [Zamknij]