Studio WIZJO

Wzorem konkurencji. Sposoby na śledzenie poczynań innych sprzedawców na Allegro

Tym razem będzie bardzo krótko. Jak zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, konkurencja na Allegro jest bardzo duża. Sprzedawcy prześcigają się w wyścigu o klienta najróżniejszymi metodami i jeśli czujesz, że w pewnym momencie konkurencja zyskała, z niewiadomych przyczyn, przewagę w sprzedaży, to czas aby przyjrzeć się dokładniej temu co robią. Część rzeczy można bardzo łatwo sprawdzić wprost na samym Allegro- są to cena, wygląd oferty, liczba sprzedanych w danym momencie przedmiotów i jeszcze kilka innych informacji. Rzeczy te należy stale kontrolować, jednak gdy rynek jest duży, a konkurentów wiele, to śledzenie tego wszystkiego może być bardzo kłopotliwe, a przede wszystkim czasochłonne.
Na szczęście, z pomocą przychodzą nam serwisy umożliwiające podgląd wielu szczegółów na temat wybranych sprzedawców. Serwisów takich w ciągu kilku ostatnich lat powstało kilka, jednak część z nich po czasie została zamknięta. Na chwilę obecną mamy 2 godne polecenia systemy, z których jeden jest płatny, a drugi darmowy.

MANUBIA.PL

Pierwszy z wymienionych serwisów, to Manubia.pl. Umożliwia ona wybór sprzedawców, których działania chcemy śledzić, a następnie w ciągu 60 minut wygeneruje nam raport wypełniony po brzegi przydatnymi informacjami. Znajdziesz tam m.in. wartość sprzedaży, jej rozkład w czasie, na kategorie lub na poszczególne aukcje. Oprócz tego dostępna jest również możliwość oceny słów kluczowych używanych w tytułach aukcji. Bardzo ciekawą opcją jest też generowanie grafów pokazujących jakie produkty sprzedają się komplementarnie. Możliwości i danych jest naprawdę dużo i jedynie nasze umiejętności analizowania mogą być tu ograniczeniem.

Żeby nie powielać zresztą tego, co zostało świetnie opisane przez twórców serwisu, to zapraszam na stronę z opisem działania systemu.

Właściciele serwisu zgodzili się również udostępnić dla naszych czytelników kupony, które pozwolą na darmowe przetestowanie serwisu, zanim zdecydujesz się na zakup abonamentu.

Kupony te otrzymają wszystkie osoby, które napiszą wartościowy, merytoryczny komentarz pod poniższym wpisem lub dowolnym innym na blogu oraz napiszą do mnie maila (bartek@studiowizjo.pl) z prośbą o wysłanie kuponu :). Kupony możemy przydzielać na opcję Basic i Silver na 5 darmowych dni.

ALLEDROGO.PL

Kolejny, godny uwagi serwis. Przedstawia trochę mniej szczegółów i mam wrażenie, że jest również nieco mniej dokładny, za to jest całkowicie darmowy. Możesz w nim wpisać login sprzedawcy, którego chciałbyś podejrzeć, a program pokaże Ci jego zarobki, najpopularniejsze aukcje, rozkład kategorii w jakich sprzedaje i kilka innych informacji. Tak jak napisałem, dane te należy jednak traktować jedynie poglądowo ponieważ, jak łatwo sprawdzić, wpisując własny login- informacje są dość niedokładne.

Na ten moment serwis przechodzi jakieś przeobrażenia i może nie być dostępny, jednak zachęcam do zapisania się na newsletter, aby otrzymać informację o ponownym starcie. Z pewnością warto skorzystać również z tego serwisu, tym bardziej że jest to darmowe.

JAK UTRUDNIĆ KONKURENCJI ŚLEDZENIE SIEBIE?

Łatwo się domyślić, że wymienione serwisy, konkurencja może łatwo wykorzystać przeciwko nam. Pewnym utrudnieniem takiego procederu może być podział sprzedaży na kilka kont Allegro. Komplikuje to oczywiście sprawę, utrudnia obsługę, jednak zazwyczaj wiąże się również z lekkim wzrostem sprzedaży. Ułatwieniem obsługi sprzedaży z kilku kont może być wtedy znany Ci już program AlleWizjo.

Komentarze (2)

 1. Ania pisze:

  Bardzo przydatny artykuł podwajający na zorientowanie się w sprzedażny konkurencji. Dzięki takim artykułom można ustrzec się przed założeniem nie rentownego interesu.

 2. Magdalena pisze:

  Cieszę się, że pojawił się ten wpis z informacja o programach jakich szukałam zanim zaczęłam sprzedaż internetową. A przygoda moja rozpoczęła się po trwającej wiele tygodni alanlizie sprzedaży konkurencji – sposobem „na piechotę”. Gdybym wcześniej wiedziała o istnienu takuch programów z pewnością zaoszczędziłaby wiele czasu a jednocześnie zdobyłabym szerszą wiedzę. Zamierzam skorzystać z przedstawionych przez Pana programów aby sprawdzić co u konkurencji piszczy:) Tym razem mam szansę dowiedzieć się wielu szczegółów o których nawet nie pomyślałam robiąc swoje mini alanizy. Dziekuję za ten temat i całego bloga. Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

 • (nie będzie publikowany) Prawidłowy format "nazwa@adresstrony.pl"
 • Prawidłowy format "www.adresstrony.pl"
 • Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • [Zamknij]