Studio WIZJO

Jak zmniejszyć czas potrzebny na obsługę Allegro zwiększając równocześnie zadowolenie klienta?

Dwa lata temu zacząłem moją przygodę na Allegro jako sprzedawca. Jak się szybko okazało ogarnięcie ogromu aukcji stanowiło nie lada problem. Konieczne było opracowanie systemu ułatwiającego zapisywanie zamówień, wpisywanie uwag i oznaczanie zamówień opłaconych oraz wysłanych. Na pierwszy ogień poszedł arkusz Excela. Zapisywałem wszystkie dane na temat zamówień w odpowiednich kolumnach kopiując dane z poczty e-mail. Niestety było to dość pracochłonne i każdego dnia zabierało mnóstwo czasu. Dodatkowo sprawę utrudniało to, że obsługą klientów zajmowała się jeszcze druga osoba, więc musieliśmy jakoś wymieniać się arkuszem. Postanowiłem wtedy wypróbować Menadżera Sprzedaży Allegro. Korzystałem z niego jednak krótko ponieważ system okazał się jak dla mnie dość nieczytelny. Zauważyłem ponadto, że każdego dnia muszę wykonywać te same powtarzające się czynności. Postanowiłem wtedy stworzyć własny system, który umożliwiałby:

 • Automatyczne pobieranie informacji o aukcjach i wysyłce
 • Czytelne przedstawienie sprzedanych rzeczy
 • Automatyczne powiadamianie klientów o stanie zamówienia
 • Posiadał archiwum sprzedanych przedmiotów
 • Miał możliwość podziału obowiązków

System taki udało się nam stworzyć w ciągu kilku miesięcy i zaczęliśmy używać go w firmie na własne potrzeby. Już od pierwszego miesiąca okazało się, że z około 2,5 godziny potrzebnych codziennie na obsługę Allegro ograniczyliśmy się do zaledwie ok. 40 minut! Czas ten mogliśmy poświęcić na zwiększenie liczby aukcji oraz dopracowanie oferty. Tak też zrobiliśmy i w ciągu zaledwie 2 miesięcy nasze zyski wzrosły 2,5-krotnie.

Zastanowiliśmy się wtedy co jeszcze można zautomatyzować w codziennej pracy i rozwinęliśmy nasz program o kolejne możliwości:

 • Automatyczne pobieranie informacji o wpłatach
 • Statystyki sprzedaży
 • Automatyczne wystawianie komentarzy
 • Budowanie listy adresowej klientów

Wprowadzenie tych opcji zaowocowało po raz kolejny zmniejszeniem czasu potrzebnego na obsługę, a także dało nam narzędzie pozwalające na śledzenie codziennych i miesięcznych trendów w sprzedaży. Mogliśmy również przenosić stopniowo sprzedaż do naszego sklepu dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu z naszymi klientami oraz zaoferowanie im odpowiedniego rabatu (i tak niższego niż prowizje Allegro).

Jak już wspomniałem systemu używaliśmy jedynie do naszych potrzeb. Mniej więcej po roku, napomknąłem jednak o nim podczas spotkania z jednym z moich dobrych klientów (który również sprzedaje na Allegro) i był tak zachwycony jego możliwościami, że poprosił od razu o przygotowanie wersji systemu dla niego dla 2 kont. Podczas kolejnego spotkania powiedział mi, że wspomniał o programie już kilku swoim znajomym. Podjęliśmy wtedy decyzję aby udostępnić to narzędzie szerszemu gronu zainteresowanych.

Jeśli chciałbyś zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje w praktyce, to za moment będziesz miał taką możliwość, jednak chciałbym przedtem zaznaczyć, że możliwość zakupu systemu na lepszych warunkach dajemy obecnie jedynie osobom zapisanym na naszą listę adresową, a dodatkowo w bardzo krótkim przedziale czasowym. Zapraszam więc do obejrzenia video poniżej.

Już niedługo, bo za 2 dni otworzymy na 48 godzin sprzedaż tego systemu na niesamowicie dogodnych warunkach. Jutro będziecie mieli okazję dowiedzieć się jeszcze więcej i odpowiem również na ewentualne pytania jakie się narodzą. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że będzie to naprawdę dobra oferta z szeregiem bonusów wielokrotnie przekraczających cenę samego systemu.

Komentarze (4)

 1. Tomek pisze:

  SUPER!!! moze troche sie spoznilem bo dzis jest 21…mozna ten programik jeszcze jakos nabyć?????

 2. Bartłomiej Trybuła pisze:

  Niestety Tomku, ale w tym momencie już nie. Możliwość zakupienia programu udostępniamy jedynie raz na jakiś czas, w bardzo ograniczonych ramach czasowych, ale równocześnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Kolejną sprzedaż planujemy otworzyć mniej więcej za miesiąc- w styczniu. Powiadomię Cię (i resztę czytelników) mailowo kiedy możesz spodziewać się, że otworzymy znowu sprzedaż.

 3. Kamila pisze:

  Proszę o informacje na temat kolejnych planowanych okresów sprzedażowych Pana programu.
  Dziękuję i pozdrawiam.

Zostaw komentarz

 • (nie będzie publikowany) Prawidłowy format "nazwa@adresstrony.pl"
 • Prawidłowy format "www.adresstrony.pl"
 • Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • [Zamknij]