Studio WIZJO

Tworzenie konta Google

Uwielbiam Google za ich świetnej jakości usługi i produkty, które dostarczają nam przeważnie całkowicie za darmo. Jeśli nie masz więc jeszcze utworzonego swojego konta na Google, to zachęcam Cię abyś czym prędzej to zrobił.

Dlaczego potrzebujesz Google?

Po zarejestrowaniu się na powyższej stronie będziesz mógł za pomocą wybranej nazwy użytkownika i hasła logować się do wszystkich usług „G”, a jest ich naprawdę wiele:

 • Wyszukiwarka (Możliwe jest wówczas zapisywanie historii oglądanych przez nas stron niezależnie od przeglądarki i urządzenia oraz włączenie spersonalizowanych wyników czyli uwzględniających nasze dotychczasowe wyszukiwania. Jeśli często w wynikach wyszukiwania klikasz na konkretną stronę, to wyświetli Ci się ona wyżej.)
 • Poczta Gmail (Znakomita poczta. Odkąd zacząłem z niej korzystać, to zapomniałem czym jest spam. Umozliwia łatwe segregowanie poczty, ma wbudowaną świetną wyszukiwarkę, pozwala na podpięcie maila firmowego, tak aby odbierać i wysyłać pocztę z Twojego maila oraz posiada mnóstwo innych użytecznych dodatków)
 • Google Analytics (Niesamowite wręcz statystyki, do których próżno szukać konkurenta, nawet wśród rozwiązań komercyjnych. Jeśli masz swoją stronę internetową, to tylko dla tego jednego serwisu już warto pofatygować się i stworzyć swoje konto.)
 • Google AdWords (Jedna z najlepszych w Internecie form reklamy. O linkach sponsorowanych pisałem na blogu już wielokrotnie, m.in. w artykule Pozycjonowanie czy Google AdWords lub Gdzie warto się reklamować)
 • YouTube (Możliwość dodawania własnych filmów oraz zapisywania i organizowania innych wideo w listy. YT to nie tylko znane wszystkim śmieszne filmiki lub teledyski, ale również potężna baza wiedzy, zawierająca tysiące godzin przeróżnych szkoleń)
 • Dysk Google (Dawniej Dokumenty Google, a od kilku dni dysk. Umożliwia przechowywanie w chmurze do 5Gb różnego rodzaju plików, tak aby mieć dostęp do nich z dowolnego urządzenia (PC, laptop, tablet, smartphone) podłączonego do Internetu. Pliki możesz w łatwy sposób współdzielić z innymi, a dodatkowo całość może zastąpić Ci pakiet biurowy Microsoft Office)
 • Mapy Google (Świetne mapy, czasami tylko lekko nieaktualne. Umożliwiają łatwe znalezienie drogi z miejsca A do B, unikalną funkcję widoku jakbyś spacerował ulicami miasta oraz oczywiście umiejscowienie swojej firmy na mapie, co jest dodatkową formą reklamy)

Poza tym całe mnóstwo innych użytecznych aplikacji i mniejszych narzędzi, z których pozwolę sobie wymienić jedynie kilka:

Czy są jakieś wady?

Z przedstawionych informacji mogłoby się wydawać, że jestem bezkrytycznym fanem Google, ale oczywiście istnieją pewne wady korzystania z tak wielu usług zgromadzonych pod jednym dachem. Główną z nich jest udostępnienie mnóstwa informacji o nas jednej firmie. Wykorzystywane są one głównie do jeszcze lepszego wyświetlania nam spersonalizowanych reklam (co jest głównym źródłem zarobku giganta). Osobiście nie przeszkadza mi to zbytnio, bo skoro i tak jestem zmuszony do oglądania reklam na stronach, to wolę aby były dopasowane do moich zainteresowań. Poza tym Google w bardzo przejrzysty sposób pokazuje nam jakie informacje ma o nas i pozwala nimi łatwo zarządzać z jednego miejsca. Nie wiem jak wy, ale dla mnie ogrom zalet korzystania z doskonałego darmowego oprogramowania przeważa znacznie szalę i chętnie korzystam z niemal wszystkich aplikacji Google, do czego i was zachęcam. O tym jak można je wykorzystać aby ułatwić sobie codzienną pracę będę jeszcze wiele pisał.

 

Zostaw komentarz

 • (nie będzie publikowany) Prawidłowy format "nazwa@adresstrony.pl"
 • Prawidłowy format "www.adresstrony.pl"
 • Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 • [Zamknij]